Wrzesień to miesiąc w którym statystyki policyjne notują największą ilość wypadków z udziałem najmłodszych.
Aby skłonić dzieci do zastanowienia, refleksji, przypomnieć im zasady ruchu drogowego, niebezpieczeństwa czyhające na najmłodszych w szkole, w dom i  na osiedlu - jak co roku jako pierwszą pracę na lekcjach informatyki wykonywaliśmy plakat na temat

Był to w tym roku pierwszy konkurs na grafikę komputerową.
Prace wykonywały wszystkie dzieci z klas II - VI (oczywiście każda z grup wiekowych inną techniką). Temat pracy uczniów klas starszych nieznacznie się różnił, tzn. klasy IV - "Bezpieczne osiedle", klasy V - "Bezpieczna droga do szkoły", klasy VI - Znak drogowy - "Uwaga Dzieci"
Pomysłów na przedstawienie tego tematu było tak wiele, jak wielu uczniów usiadło przed monitorem komputera.
Jury w składzie:

Jolanta Florczak - informatyka, Małgorzata Cyzowska - plastyka, Iwona Sędzińska-Klejman - pedagog szkolny - wyróżniło następujące prace:

I miejsce  G. Wolska i P. Chojnacki
K. Lewandowska